Wola Rzędzińska

Wola Rzędzińska położona jest w północno – wschodniej części gminy Tarnów, jest to największa jej miejscowość. Znalezione na terenie miejscowości kamienne narzędzia i groty strzał świadczą o tym, iż pierwszy człowiek pojawił się na tym terenie około 11 tysięcy lat temu. Pierwsze wzmianki o miejscowości Wola Rzędzińska pochodzą natomiast z 1577 roku. Wieś lokowali Tarnowscy, a nazwę „Rzędzińska” zawdzięcza pobliskiej wsi Rzędzin – obecnie dzielnicy Tarnowa. Obecnie miejscowość jest jedną z 20 najludniejszych w kraju – zamieszkuje ją blisko 6 000 osób.

Cmentarz wojenny
W Woli Rzędzińskiej znajduje się cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej. Znajdują się na nim trzy mogiły zbiorowe i siedemdziesiąt osiem pojedynczych.

Pomnik Nieznanego Żołnierza
W pobliżu cmentarza wojennego znajduje się pomnik poświęcony mieszkańcom poległym zarówno w I jak i II wojnie światowej.

Kościół p.w. M.B. Nieustającej Pomocy
Kościół w stylu neogotyckim, jednonawowy, orientowany z trójbocznie zamkniętym prezbiterium. Zachodnią fasadę wieńczy wieża z hełmem. Ołtarz główny pochodzi z 1934 roku. W Kościele znajdują się 33 głosowe organy wykonane w roku 1994.

Wójt Gminy Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Tarnów składają serdeczne podziękowania dla wszystkich Mecenasów, Sponsorów i Partnerów Dożynek Gminy Tarnów – firm, instytucji oraz osób prywatnych za wkład finansowy i rzeczowy, a także zaangażowanie w przygotowanie największego wydarzenia kulturalnego w regionie tarnowskim – Dożynek Gminy Tarnów, które odbyły się w dniach 12-13 sierpnia 2017 r. w Zbylitowskiej Górze.

Dzięki Państwa życzliwości i wsparciu, mieszkańcy gminy Tarnów oraz regionu mogli zobaczyć tradycje dożynkowe, skorzystać z wielu atrakcji, w tym obejrzeć występ zespołu Świerczkowiacy, koncert PASSIONART oraz koncert gwiazdy wieczoru Varius Manx i Kasi Stankiewicz.

Serdecznie dziękujemy!


www.gaz-system.pl


Joomla templates by Joomlashine